27.11.2020

Przedłużenie działania Statistica


Aby przedłużyć działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania Statistica, należy użyć plików licencji znajdujących się w spakowanym archiwum „Pliki licencji Statistica.zip” postępując zgodnie z załączoną tam instrukcją.

Przedłużenie działania Zestawu Plus

a/ Dotyczy programów Statistica 12.5:

Aby przedłużyć działanie Zestawu należy użyć załączonego pliku licencyjnego License.xml (znajdującego się w folderze „dla Statistica 12.5” w spakowanym archiwum pod nazwą „Zestawy Analityczne – przedluzenia.zip”. Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestaw jest zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne).

Jeżeli po podmianie pliku licencyjnego i uruchomieniu Statistica program Zestaw nadal nie będzie działać, wówczas należy wybrać w Statistica menu Narzędzia -> Makro -> Dodatki (w przypadku wstążki Podstawowe -> Makro -> Dodatki), zaznaczyć "Zestawy Analityczne" i kliknąć "Przeinstaluj".

b/ Dotyczy programów Statistica 13:

Aby przedłużyć działanie Zestawu należy użyć załączonego pliku licencyjnego License.xml (znajdującego się w folderze „dla Statistica 13” w spakowanym archiwum pod nazwą „Zestawy Analityczne – przedluzenia.zip”. Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestaw jest zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne). Dodatkowo po podmianie pliku licencyjnego License.xml należy uruchomić oprogramowanie Statistica, w menu wchodzimy do Zestaw Plus -> O programie, w przywołanym oknie klikamy „Wczytaj plik licencji” i wskazujemy plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne.