Dysponujemy profesjonalnym screenreaderem oraz programem powiększającym ekran, które może być instalowane na wszystkich stacjach roboczych w obrębie domen AGH. Każda osoba niewidoma bądź niedowidząca może korzystać z takiego wsparcia (np. na zajęciach laboratoryjnych, lub pracy naukowej) Prowadzących zajęcia, studentów, oraz innych zainteresowanych prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania tego typu oprogramowania na ich zajęcia.
Dysponujemy sprzętem specjalistycznym, który może być wypożyczany osobom z dysfunkcją wzroku będącymi studentami lub pracownikami AGH. Są to:
Wypożyczanie odbywa się na rewers na określony czas. Pożyczający odpowiada finansowo za użyczony przedmiot. Istnieję możliwość wykupu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.
W naszej pracowni dysponujemy sprzętem i oprogramowaniem, który umożliwia dostosowanie danej porcji materiału do formy, która jest najbardziej dogodna dla danego użytkownika. Przykładowe możliwości:
Od 2012 roku nasi pracownicy przeprowadzają badania mające na celu zbadanie dostępności serwisów informacyjnych AGH dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pragniemy, aby każdy kto zechce skorzystać z informacji umieszczonych na naszych stronach mógłby to zrobić w dogodny sposób.
Na życzenie możemy sprawdzić dostępność danej strony w sposób ręczny oraz automatyczny. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Nowa koncepcja Pracowni Tyfloinformatyki zakłada, że osoba niepełnosprawna powinna otrzymywać wsparcie w miejscu, w którym jest to dla niej potrzebne np. na zajęciach.
Dzięki temu osoba niepełnosprawna będzie mogła uczestniczyć w procesie kształcenia wraz z całą swoją grupą w zbliżonym stopniu do pozostałych jej członków.
W związku z tym przyjęto, iż sama pracownia będzie wykorzystywana przede wszystkim do przygotowywania materiałów dydaktycznych, szkoleń i konsultacji technicznych.
Dla wszystkich zainteresowanych osób służymy poradą w zakresie tyfloinformatycznym. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
All rights reserved © 2022 Akademia Górniczo-Hutnicza