Centrum Rozwiązań Informatycznych AGH realizuje centralne zakupy ogólnouczelnianych licencji oprogramowania wykorzystywanego dla celów dydaktycznych, badawczych oraz organizacyjnych, wspierając procesy kształcenia i zarządzania Uczelnią.
Lista dostępnego w CRI oprogramowania ogólnouczelnianego znajduje się poniżej.
Instrukcje instalacji oraz aktywacji oprogramowania są dostępne pod linkami "Więcej informacji" oraz "Panel AGH".
Kontakt:
oprogramowanie@cri.agh.edu.pl
Tel. kontaktowy: 012 617 55 66
Przeznaczenie: Pracownicy
Program antywirusowy do ochrony komputerów AGH, używanych przez pracowników AGH.
Licencję można pobrać ze strony Panel AGH.
Przeznaczenie - licencja badawcza (ANSYS Research): Pracownicy
Przeznaczenie - licencja dydaktyczna (ANSYS Teaching): Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Uwaga:
Pakiet modułowego oprogramowania i zaawansowanych narzędzi do analiz numerycznych na platformie ANSYS Workbench, przeznaczony do obliczeń oraz symulacji komputerowych metodą elementów skończonych (MES). Umożliwia kompleksową symulację w niemal wszystkich dziedzinach nauki i przemysłu.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Oprogramowanie Autodesk służące do komputerowego wspomagania projektowania (CAD). Dostępne są programy: AutoCAD i Inventor.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci
Rozwiązania desktopowe GIS to platforma do tworzenia, edytowania i analizowania informacji geograficznej. Umożliwiają one przegląd danych w postaci map oraz analizowanie danych pod kątem ich rozmieszczenia przestrzennego, relacji i tendencji, czyli różnych aspektów, których nie można odczytać wprost na podstawie tabelarycznego zapisu danych. Jest to szczególnie przydatne podczas podejmowania decyzji. ArcGIS for Desktop zawiera gotowe do wykorzystania narzędzia, które pozwalają budować modele, skrypty i kompletne procesy pracy, co pomaga lepiej odpowiadać na pytania, testować prognozy i sprawdzać relacje przestrzenne między danymi.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria.
Uwagi:
Środowisko obliczeniowe przeznaczone dla inżynierów i naukowców, umożliwiające przeprowadzanie obliczeń matematycznych, analizy numerycznej, wizualizacji otrzymanych wyników (2D, 3D), jak również tworzenie algorytmów i programów. Język MATLABa jest intuicyjny i wygodny w użyciu, co sprawia, że opracowanie algorytmów jest prostsze niż w przypadku takich języków programowania jak C czy Fortran.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria (wyłącznie dla celów dydaktyki)
Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (Azure Education) to program dla uczelni wyższych, prowadzących zajęcia dydaktyczne m.in. z szeroko rozumianej informatyki. Subskrypcja pozwala na dostęp do systemów operacyjnych, oprogramowania specjalistycznego oraz narzędzi programistycznych firmy Microsoft, m.in. Windows, Windows Server, Project Professional, itp. Aktualna lista oprogramowania jest dostępna na stronach Microsoft Azure. Wymagane jest logowanie przy użyciu adresu e-mail z domeny @agh.edu.pl lub @student.agh.edu.pl.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Uwagi:
Usługa Office 365 w Internecie, obejmująca popularne aplikacje internetowe, takie jak Word, Excel, PowerPoint, Teams, Outlook, OneNote, rozszerzona o pełny dostęp do aplikacji klasycznych pakietu Office w tym Access oraz Publisher, oraz funkcje zarządzania i narzędzia zabezpieczeń.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Uwagi:
Możliwość instalacji na urządzeniach prywatnych pracowników i studentów AGH.
Najpopularniejsze oprogramowanie National Instruments zebrane w jeden pakiet - platforma graficznego programowania, umożliwiająca tworzenie systemów sterujących, pomiarowych i testujących.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Oprogramowanie komputerowe PS IMAGO PRO Academic zawiera zestaw narzędzi do gromadzenia, modelowania, analiz oraz raportowania danych. Programy IBM SPSS Statistics wchodzące w skład pakietu obejmują zaawansowane technologie informatyczne z dziedziny statystycznej analizy danych oraz data mining.
Przeznaczenie: Pracownicy, Laboratoria
Uwagi:
Pakiet oprogramowania umożliwiający pozyskiwanie, analizę i wizualizację danych pomiarowych. Możliwość tworzenia własnych procedur analiz lub skorzystania z wbudowanych funkcji przetwarzania danych. Obsługa wykresów dwu- i trójwymiarowych.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
SOLIDWORKS jest programem do parametrycznego modelowania trójwymiarowego wykorzystywanym w projektowaniu inżynierskim CAD. Umożliwia projektowanie pojedynczych elementów i składanie ich w kompletny model, a także pozwala na przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.
Dodatkowe moduły oraz możliwość poszerzenia zakresu funkcjonalności sprawiają, że oprogramowanie CAD 3D ułatwia automatyzację zadań, pozytywnie wpływając na optymalizację czasu oraz kosztów produkcji.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Oprogramowanie Statistica to zestaw narzędzi analizy, zarządzania i wizualizacji danych oraz metod data mining służący do statystycznej analizy danych, tworzenia wykresów, operowania na bazach danych, wykonywania transformacji danych i tworzenia aplikacji. W skład sytemu wchodzi wszechstronny zestaw zaawansowanych procedur analitycznych, stosowanych w nauce, biznesie, technice oraz zgłębianiu danych.
Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria
Uwagi:
Program Statgraphics Centurion to oprogramowanie ułatwiające prowadzenie statystycznej analizy danych w bardzo szerokim zakresie zastosowań. W szczególności umożliwia przygotowanie ankiet, porównywanie danych, interpretację i analizę danych, analizę wariancji, testowanie hipotez, opracowanie błędów, tworzenie tablic oraz graficzne przedstawienie wyników.
All rights reserved © 2022 Akademia Górniczo-Hutnicza