Statgraphics Centurion

Opis oprogramowania

Przeznaczenie: Pracownicy, Studenci, Laboratoria

Program Statgraphics Centurion zawiera ponad 260 statystycznych procedur i obejmuje wszystkie główne obszary statystycznej analizy, korzystając również z możliwości uczenia maszynowego. Jest to rozwiązanie skierowane dla osób prowadzących zaawansowane badania i analizy statystyczne. Obszar zastosowań oprogramowania to nauki techniczne, ekonomiczne oraz związane z medycyną. Dotyczy zagadnień m.in. takich jak np: analiza prostych parametrów-statystyki opisowe, czy bardziej zaawansowane procedury z zakresu analizy regresji, analizy ANOVA czy analizy przeżywalności.
Użytkownik tego programu wspomagany jest szeregiem unikalnych narzędzi w znacznej mierze zwiększających efektywność pracy i zrozumienie statystycznych zagadnień, m.in.: StatAdvisor, StatLink, StatWizard oraz wiele innych.

Instrukcja instalacji.

W celu otrzymania dostępu do oprogramowania należy wysłać e-mail na adres oprogramowanie@cri.agh.edu.pl. E-mail powinien zawierać informację dotyczącą wersji programu, który ma zostać zainstalowany (każda wersja posiada inny numer seryjny) oraz musi zostać wysłany z adresu należącego do AGH. W odpowiedzi na taki e-mail zostanie wysłany numer seryjny przypisany do danej wersji, niezbędny do aktywacji oprogramowania.

W celu zainstalowania programu proszę postępować wg instrukcji zamieszczonej na stronie dystrybutora: [link]

Do aktywacji oprogramowania będzie potrzebny również kod aktywacyjny, o który należy poprosić podczas procesu instalacji, klikając w odpowiedni przycisk (otwarte okno instalatora) oraz podając swój adres e-mail (w domenie głównej: @agh.edu.pl). Na podany e-mail zostanie wysłany kod aktywacyjny, który należy wpisać w okno instalatora podczas ostatniego etapu aktywacji oprogramowania.

Dodatkowe informacje i źródła

Poniżej linki do bezpłatnych i obszernych materiałów producenta, dotyczących obsługi programu w obu wersjach (18 i 19) w postaci plików PDF, webinaria oraz szereg filmów dostępnych na oficjalnym kanale producenta na Youtube. Webinaria (w języku angielskim) są prowadzone systematycznie w odniesieniu do aktualnej w danym momencie wersji (są nagrywane i potem dostępne na kanale).

  1. PDF wersja 19
  2. PDF wersja 18
  3. kanał Youtube:
    - wersja 19
    - wersja 18

Kontakt

oprogramowanie@cri.agh.edu.pl
telefon kontaktowy: 012 617 55 66